CE Belgesi TSE Belgesi Yerli Malı Belgesi
BİZİ ARAYIN

Konya Teras Yalıtımı

ANASAYFA / KONYA YALITIM / Konya Teras Yalıtımı
Kategori: KONYA YALITIM Tarih: 04 Haziran 2018
Konya Teras Yalıtımı

Konya Teras izolasyonu için karar verdiyseniz, sprey poliüretan köpük ilk tercihiniz olmalı. Bu uygulama zemine sprey şeklinde uygulanır ve yüzde yüz yapışma garantisine sahiptir. Poliüretan köpük genellikle ısı yalıtımı için kullanıldığı için su yalıtımında, Polyurea kadar yalıtıma sahip değildir. Hangi amaç ile yaptıracağınızı önceden belirleyerek ona göre seçim yapmanızı tavsiye ederiz.


Konya Teras izolasyonu için karar verdiyseniz, sprey poliüretan köpük ilk tercihiniz olmalı. Bu uygulama zemine sprey şeklinde uygulanır ve yüzde yüz yapışma garantisine sahiptir. Poliüretan köpük genellikle ısı yalıtımı için kullanıldığı için  su yalıtımında, Polyurea kadar yalıtıma sahip değildir. Hangi amaç ile yaptıracağınızı önceden belirleyerek ona göre seçim yapmanızı tavsiye ederiz.
 
Daha kullanışlı teraslar için, izolasyon uygulamaları olmazsa olmazlar arasında yer alır. Konya Teras izolasyonu için öncelikle sprey poliüretan köpük uygulaması yapılırken , ardından su yalıtımı için özel olarak geliştirilen polyurea  uygulanması, daha dayanıklı ve net sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Ardından üzerine şap yada kalebodur ile hava şartlarından koruyucu ürünler döşenmelidir. İstanbul şubemiz ile çevre iller ve şehrin her köşesine teras izolasyonu konusunda her türlü hizmeti vermeye devam etmekteyiz.
 
Teras gibi çatı alanları hava şartlarındaki ani değişiklikler aşırı sıcaklıklar, kar , yağmur, rügar gibi etkenlere doğrudan maruz kalırlar. Bu nedenle dayanıklı yalıtım malzemeleri kullanılması gerekir. Teras izolasyonunda yalıtım yapılacak malzeme için, sprey poliüretan ile kaplanması eski yöntemler ile karşılaştırma yapıldığında %85 oranında tasarruf sağlar, bunun yanında maliyetinin düşük olması ve uygulama esnasında zamanın uzamaması da bir diğer tasarruf nedenleri arasında yer alır. Konya yalıtım firmamız özellikle yazlık evlerde kullanılan teraslar için bu konuda en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir.
 
Teras yalıtımında dikkat edilecek hususlar
  • Teras izolasyon işleminde çatı malzemeleri su buharı geçişine gösterdiği dirence göre göz önünde bulundurulup yoğuşma durumu hesap edilmelidir.
  • Su yalıtımı için yapılan uygulama esnasında her kat 1 mm kalınlıkta olmak kaydı ile iki kat yapılmalıdır.
  • Teras çatı uygulaması için çatı levhasının alt kısmına buhar kesici katman yerleştirilmelidir
  • Buhar direnci yüksek yalıtım malzemeleri ya da buhar kesici örtü ile birleşik ısı yalıtım malzemeleri ile sarılmalıdır.
 
Konya yalıtım sistemleri ile çatı ve teraslarınıza izolasyon yaptırabileceğiniz gibi aynı zamanda Bursa ve Gaziantep yalıtım şubelerimiz ile de dilediğiniz gibi yalıtımı yapılmış terasa sahip olabilirsiniz.
 

Etiketler