CE Belgesi TSE Belgesi Yerli Malı Belgesi
BİZİ ARAYIN

BORU, TANK, AMBALAJ İZOLASYON

BORU, TANK, AMBALAJ İZOLASYON

BORU, TANK, AMBALAJ İZOLASYON

Isı izolasyonu gerektiren tank ve borular, poliüretan köpük malzeme ile yapılan izolasyon, gerek görüntü gerekse sağlamlık açısından diğer izolasyon malzemeleri ile yapılan izolasyonlardan çok farklı, mükemmel bir yapıya sahiptir.
Sprey Poliüretan Isı izolasyonu gerektiren tank ve borular uygun kalınlık ve boyutta alüminyum ile kaplanır. Mesafe tutucu takoz olarak yine aynı poliüretan malzeme kullanılır. Alüminyum kaplama ile tank arasına yerinde, püskürtme veya döküm olarak poliüretan köpük tatbik edilir. Poliüretan ile yapılan uygulama, gerek görüntü gerekse sağlamlık açısından diğer izolasyon malzemeleri ile yapılan izolasyonlardan çok farklı, mükemmel bir yapışma sağlayarak zamandanda tasarruf ederek ısı yalıtımı uygulanmış olur.
Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan poliüretan sistemleridir. Sıcak – soğuk su boru hatları, tank izolasyonları ve jeotermal boru hatlarında kullanılan poliüretan sistemleridir. Püskürtme sprey makineleri ve enjeksiyon makineleri ile uygulanabilmektedir. Bakteri üretmemesi ve gıda temasına uygun olması nedeniyle özellikle gıda depolarının izolasyonu kullanımı uygundur.
-40 0C – (+)130 0C  Boru ve Tank izolasyonunda kullanılabilmektedir.
 
POLİÜRETAN TANK VE BORU İZOLASYONU KULLANIM YERLERİ:
  • Sıcak su hattı ve tanklarında
  • Sıvılaştırılmış gaz hattı ve tanklarında
  • Buhar transferi hattı ve tanklarında
  • Sıcak yağ hattı ve kazanlarında
  • Yangın ve temiz su hatlarında
  • Diğer kimyasal hatları ve tanklarında
Sprey poliüretanın her alanda uygulanabilen bir özelliği vardır.
Sprey poliüretan,boruların izolasyonunda da her türlü projeye uygulama desteği ve imkanı sağlar.
Borulardan geçen; akıcı, yanıcı, gıdasal vb. maddelerin soğuma ve ısınmasını engelleyerek metodik aktarma şartlarını oluşturur.
Poliüretan köpük ile yapılan ısı boru ve tank yalıtımı uygulamaları hem estetik hem sağlık açısından diğer yalıtım ürünleri ile yapılabilen uygulamalardan çok farklı olmakla beraber mükemmel bir sonuç verir.
Poliüretan köpük uygulamasının her ortam ve alanda sorunsuz uygulanabilir özelliği vardır. 
Ayrıca, dış mekanik darbelere karşı ek bir mukavemet sağlar. Dolayısıyla, poliüretan kullanılan izolasyon, diğer benzer ürünlerin kullanıldığı izolasyonlara nazaran çeşitli dış etkenlere daha dirençli bir yapı oluşturur.
Uygulanacak yalıtım kalınlığı tespit edilirken, ortam sıcaklığı, yüzey genişliği, ortamdaki nem oranı, akışkan sıcaklığı ve çalışma süresi gibi başlıca faktörler dikkate alınır.
 

Detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşın:

Bursa ve Çevre İller: 0 (224) 360 42 44

Kayseri ve Çevre İller: 0 (352) 311 38 47

Konya ve Çevre İller: 0 (332) 251 77 71

 

Uygulama Fotoğrafları