CE Belgesi TSE Belgesi Yerli Malı Belgesi
BİZİ ARAYIN

TEMEL YALITIM

TEMEL YALITIM

TEMEL YALITIM

Günümüzde gerek beton ve gerek diğer yapı malzemeleri, ayrıca bir tedbir alınmadığı takdirde, yeraltı suyunu hiç geçirmeyen bir duvar inşasına yeter özellikte değildir. Islak zeminle temasta bulunan bir duvar, nemlendiği gibi, bir tarafında yeraltı suyu bulunan bir beton duvardan yer altı suyu geçerek duvarlar arasında kalan boşluğu doldurabilir. Temel izolasyonu yapılmamış binaların temelinde muhtemel rutubet ve nem oluşur. Temellerde rutubet ve neme karşı içten ve dıştan farklı çözümler bulunmaktadır
“Temel” binanın toprakla temas eden duvar ve zemin alanlarını ifade eder. Temel yalıtımında esas prensip ısı yalıtımının yapıyı dışarıdan çevrelemesidir.
Temellerin dıştan yalıtımı ısı kayıplarını azaltır ve iyi bir su yalıtımıyla birlikte temel yapısını dış etkenlere karşı koruyarak yapının ömrünü uzatır. 
.Yapıların toprakla temas eden hacim kullanımının önemi her geçen gün artmaktadır. İnşaat ve arsa fiyatlarında yükselme, yatırımcı ve projecileri binanın toprakla temas eden bölümlerini faydalı alan ve/veya yaşam mekanı olarak değerlendirecek şekilde tasarım yapmaya zorlamaktadır. Bina içinde konfor ortamı yaratmak, enerji tüketimini azaltmak, yoğuşmayı ve zemin suyundan kaynaklanan problemleri önlemek için bu hacimlere ısı yalıtımı yapılması gereklidir.
 
Temel duvarına dıştan ısı yalıtımı yapılması sayesinde, ısı köprüleri önlenir ve su yalıtım membranı mekanik hasardan korunur. Toprak temaslı ısıtılmayan hacimlere dıştan ısı yalıtımı yapılması; mekanın kullanım amacı değiştiğinde, konfor şartlarıyla birlikte enerjinin verimli kullanılması için ve yeniden ısı yalıtım işi gerektirmemesinden dolayı önemlidir.
 

Detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşın:

Bursa ve Çevre İller: 0 (224) 360 42 44

Kayseri ve Çevre İller: 0 (352) 311 38 47

Konya ve Çevre İller: 0 (332) 251 77 71

Uygulama Fotoğrafları